Jakie standardy powinien spełniać dobry pokój hotelowy?

Jeśli planujesz wypoczynek poza miastem, konferencję z noclegiem lub przyjęcie okolicznościowe, musisz wybrać odpowiedni obiekt. Ważna jest dobra lokalizacja, szeroki wybór atrakcji hotelowych i odpowiednio wyposażone pokoje. Jakie standardy spełnia dobry pokój hotelowy?

Wyposażenie dobrego pokoju hotelowego

Dobry pokój hotelowy powinien być wygodny i komfortowy. Jego wystrój ma sprzyjać wypoczynkowi. Podstawowym wyposażeniem każdego pokoju hotelowego jest łóżko z uniwersalnym materacem, który dopasowuje się do ciała i gwarantuje dobrze przespaną noc. Ważne są też rozmiary łóżka. Przy łóżku powinna się znajdować lampka nocna lub inne oświetlenie umożliwiające czytanie książek i zgaszenie światła bez potrzeby wychodzenia z łóżka. Standardem już jest, że na wyposażeniu pokoju hotelowego znajduje się telewizor i bezpłatny dostęp do wi-fi. Przydatny jest również stolik kawowy z krzesłami, przy którym goście mogą zjeść posiłek lub pracować. Pokój powinien mieć prywatną łazienkę. W łazience muszą się znajdować czyste ręczniki, papier toaletowy, zestaw podręcznych kosmetyków, takich jak mydło i szampon oraz suszarka do włosów. W pokojach o wyższym standardzie jest zamontowana wanna. Klimatyzacja z regulacją temperatury to również ważny element zwiększający poziom komfortu gości hotelowych. W skład dodatkowego wyposażenia często wchodzi czajnik elektryczny oraz zestaw do samodzielnego przyrządzenia kawy lub herbaty. Przydatna jest również mała lodówka oraz sejf na cenne przedmioty. Aby goście mieli zapewnioną odpowiednią prywatność, okna powinny być wyposażone w zasłony lub rolety. Oczywiście pokoje powinny być czyste i zadbane. Ważne jest również to, aby były estetycznie urządzone. Odpowiednia aranżacja sprzyja relaksowi. Ma to znaczenie zwłaszcza w sytuacjach, gdy trzeba spędzić więcej czasu w pokoju na przykład przez złą pogodę. Pokój jest wizytówką hotelu i jego wygląd ma wpływ na to, jak postrzegają go goście i czy do niego jeszcze kiedyś wrócą.

Oferty

Wesela

Wesela

Ekskluzywna Sala Weselna z możliwością organizacji przyjęć od 150 do 500 osób zapewni Państwu oraz Waszym Gościom niezapomniane chwile, które na zawsze pozostaną w pamięci

Sprawdź
Imprezy okolicznościowe

Imprezy okolicznościowe

Komunie, chrzciny, urodziny, studniówki, bankiety firmowe, imprezy integracyjne to tylko nieliczne spośród wszystkich uroczystości jakie możesz zaplanować w Pałacu w Konarach.

Sprawdź
Konferencje

Konferencje

Oddajemy do Państwa dyspozycji dwie klimatyzowane i komfortowo wyposażone sale konferencyjne z możliwością organizacji spotkań od kilku do kilkuset osób.

Sprawdź
Mirage Music Club

Mirage Music Club

Nasz klub na co dzień jest miejscem gdzie spotkać można się z rodziną, przyjaciółmi, zagrać w kręgle lub bilard, łącząc tym samym sport z doskonałą rozrywką . W weekendy natomiast zamienia się w klub nocny, gwarantujący świetną zabawę przy klubowej, wyselekcjonowanej muzyce.

Sprawdź

Rezerwacje

Skorzystaj z formularza aby dowiedzieć się o wolne terminy w Pałacu w Konarach.Przejdź do formularza

Dane teleadresowe

Pałac w Konarach
Konary 43, 28-130 Stopnica
Recepcja: 518 296 034
  
Przyjęcia weselne:509 656 715
  
Szkolenia i konferencje: 502 051 770
  

Dane do faktury

Mirage s.c.
Konary 43, 28-130 Stopnica
Nip: 655-197-09-38
Polski Fundusz Rozwoju

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego.
„Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR SA.